Ministar rada i mirovinskoga sustava mr.sc. Marko Pavić, sudjelovao je u Umagu na međunarodnoj konferenciji „Agenda 2030: Ekonomija u svijetu promjena“, koja je održana pod pokroviteljstvom Ministarstva.
Cilj konferencije bio je pružiti odgovore na pitanja koja su proizašla iz globalnih ekonomskih promjena u posljednjem desetljeću kroz predavanja i diskusije o suvremenim izazovima koje današnja društva prolaze u domeni: nacionalne sigurnosti, migracije stanovništva, siromaštva, obrazovanja, ekonomskog rasta, demokracije i prava radnika, održivom razvoju, ljudskom kapitalu, korupciji i zdravstvu.
Ministar Pavić rekao je kako Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava podržava Konferenciju ističući kako su upravo teme o kojima se raspravlja neophodne i vrlo bitne za Hrvatsku. Izrazio je uvjerenje kako će se zaključci održanog skupa moći implementirati u konkretne mjere koje je Vlada pripremila u smjeru revitalizacije tržišta rada i pomoći nezaposlenima.
Organizatori Konferencije mladi hrvatski znanstvenici i ekonomisti povezani u nevladinim organizacijama Znanstveno eksperimentalni laboratorij (eXEL) i Jadranskoj ekonomskoj asocijaciji (AEA) okupili su brojne predstavnike svjetski priznatih znanstvenih institucija kao što su: Sveučilište u Oxfordu, Manchesteru, Kielu, Kentu, Tirani, Mariboru, Bonnu, Zagrebu, Pragu, Zagrebačka škole ekonomije i managementa, Sveučilište u Exteru, Vilniusu, Hokkaidu, hongkonškog Lingana, Londonske i Luksemburške škole ekonomije i Sveučilišta Warwick, Američkog sveučilišta u Beirutu, te predstavnike akademske institucije GERGE - EI i organizacije Oxfam.
Skup je bio prilika za razmjenu ideja i mišljenja, tako se ministar Pavić uz mnogobrojne znanstvenike susreo i s Alanom B. Kruegerom, savjetnikom za financije bivšeg američkog predsjednika Baracka Obame, Joshuom Angristom i Henryem Farberom, američkim ekonomistima, prof.dr.sc. Borisom Podobnikom, hrvatskim fizičarom sa sveučilišta u Bostonu i Garryem Jacobsom, izvršnim direktorom Svjetske akademije znanosti i umjetnosti te moderatorom i voditeljem Dejanom Kovačem, profesorom sa sveučilišta Princeton u Sjedinjenim Američkim Državama.